Podle nedávné studie The Cremation Institute nemá téměř 90 % lidí žádný plán pro předání svých kryptoměn po jejich smrti. Pouze malé procento uživatelů má vymyšleno, jakým způsobem dojde k předání jejich digitálního portfolia, když zemřou. 

Dědictví digitálních aktiv

Průzkum ústavu The Cremation Institute, kterého se zúčastnilo několik stovek respondentů, probíhal mezi říjnem 2019 a červnem 2020 nám ukázal, že drtivá většina uživatelů se nezabývá předáním svých digitálních aktiv jiné osobě.

Většina tak nevyužívá závěti, svěřenectví nebo různých pokynů pro příjemce. Podle ústavu je situace způsobena nedostatkem služeb zaměřených na kryptoměny a také nedostatečnou vládní regulací.

Mladší generace ve věku 18-40 let s největší pravděpodobností nemají v otázce předávání digitálního majetku vůbec žádný plán. Pouze malé procento uvedlo, že pro svá digitální aktiva nechali nějaké pokyny.

Adam Binstock, mluvčí ústavu, uvedl, že studie byla provedena na základě příběhů mnoha lidí, kteří umírají i se svými aktivy. The Cremation Institute označil výsledek tohoto průzkumu za velmi alarmující zprávu pro kryptoměnové uživatele.

Ztracená digitální aktiva

Společnost Coincover zabývající se pojištěním kryptoměn uvádí, že téměř miliony BTC jsou ohroženy a po ztrátě přístupu by skončily mimo oběh. Pro mnoho společností je potřeba zavést služby, které tyto problémy řeší.

Jeden z největších incidentů velké ztráty digitálních aktiv se stal v roce 2018. Po náhlé smrti zakladatele kanadské kryptoměnové burzy QuadrigaCX, Gerryho Cottena, se ztratilo údajně 145 milionů amerických dolarů v kryptoměnách.

Kryptoburza si ponechala většinu svých aktiv v offline úložných systémech. Cotten byl výhradně zodpovědný za peněženky a odpovídající klíče.

Závěr

The Cremation Institute jako dobrou zprávu uvádí, že v brzké budoucnosti dojde k nárůstu počtu služeb, které mají spravovat privátní klíče v případě smrti držitele kryptoměn.

Jak máte pojištěny kryptoměny vy?

Zdroj: kryptomeny.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Bitnami